Bezpieczne produkty bisfenol A free

Udostępnij:

Bisfenol A to szkodliwa substancja, która często znajduje się w składzie tworzywa sztucznego. Nie powinna ona być spożywana przez ludzi, bo może być dla nich niebezpieczna. Z tego powodu zebraliśmy w jednym miejscu produkty, które nie zawierają bisfenolu A i mogą to potwierdzić odpowiednim certyfikatem oraz symbolem.

Bez rozlewania

Szczelna butelka na wodę z blokadą przypadkowego otwarcia

Nasza butelka na napoje jest w 100% szczelna i zabezpieczona przed przeciekaniem. Po zamknięciu miękki silikon całkowicie uszczelnia ustnik i odpowietrznik. Blokada bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas noszenia w torbie lub plecaku.

Obsługa jedną ręką. Swoboda działania

Wieczko pozwala utrzymać ustnik w higienie i czystości. Sprężyny otwierają klapkę po naciśnięciu spustu blokady palcem. Zamknięcie bidonu otworzysz jedną ręką.

Szeroki otwór – szybkie uzupełnianie, łatwe czyszczenie

Szeroki otwór umożliwia szybkie napełnianie bez rozlewania. Butelki są łatwe w utrzymaniu czystości. Dodawanie owoców lub kostek lodu jest dziecinnie proste. Miękki uchwyt w pokrywie i przyczepna powierzchnia butelki z napojami sprawiają, że zakręcanie jest łatwe.

Butelka w podróży

Obsługa jedną ręką

Wieczko ze sprężynami otwierasz jednym palcem.
Klikasz, pijesz, zamykasz, blokujesz.

Bidon zapewnia płynny, nie przerwany przepływ płynu, bez ściskania lub ssania.

Zawsze czysta i świeża

Wieczko utrzymuje ustnik w czystości, świeżości i higienie. Bez zabrudzeń, bez wycierania.

Pijesz wygodnie

Dzięki niecentrycznemu umieszczeniu ustnika (ustnik przy krawędzi) oraz minimalnemu nachyleniu możesz pić bez zadzierania głowy.

Możesz uprawiać sport lub grać patrząc przed siebie. Patrzenie na to co robisz zmniejsza ryzyko wypadku.

Wygodna i wszechstonna

Łatwa do przenoszenia

Dzięki gładkiemu, okrągłemu uchwytowi butelka jest przystosowana do noszenia tylko jednym palcem. Może być również używana do powieszenia na wieszaku lub zaczepienia na karabińczyku. Miękkie w dotyku ściany zewnętrzne zapewniają lepszą odporność na zarysowania.

Ciepłe i zimne napoje

Nadaje się do gorących i zimnych napojów od -10°C do 96°C.

Uwaga na wyjątkowo gorące napoje! Butelka może być gorąca i niewygodna w trzymaniu bez rękawiczek. Może służyć jako doskonały ogrzewacz dłoni w zimie.

Rozszerzenia i dodatki

Wymienne uszczelki i zapasowe pokrywki wydłużają żywotność produktu. Zaparzacze, sitka na owoce i inne dodatki zwiększają funkcjonalność.

Recenzje i wyróżnienia

Podoba nam się ta nieprzeciekająca sportowa butelka na wodę "ION8 Leak Proof Sports Water Bottle", z technologią szybkiego przepływu, dzięki której możesz pić szybko i łatwo.
Moja butelka ION8 dała mi możliwość sprawdzenia, czy picie większej ilości wody poprawiłoby moje zdrowie. Po dwóch miesiącach jestem o 22 funty lżejsza... Nadal tracę na wadze, a zmiana z napojów gazowanych była tak łatwa, że nie ma potrzeby, aby przestać.
Jest to najlepsza 1-litrowa butelka na wodę, jaką można kupić! Ta butelka jest idealna do picia w podróży.
Najlepsza sportowa butelka na wodę... szybki przepływ zapewniający szybkie nawodnienie, higieniczna pokrywa typu flip-top i blokada pokrywy obsługiwana jedną ręką świetnie zapobiega wypadkom. Na pewno jedna z naszych ulubionych.
Jeśli szukasz butelki sportowej, która jest odporna na przeciekanie i stylowa, nie szukaj nic poza ION8.
Poddałam ION8 ciężkim testom (dosłowne rzucałam moją torebką dla Was) i nie udało mi się sprawić, by wyciekła choćby kropla.

Liczne nagrody i wyróżnienia ION8®

  • Odkrycie roku 2020
  • Laur Klienta 2021
  • The Queen's Awards 2021

Sposoby płatności

  • Szybkie przelewy
  • Zwykły przelew
  • Za pobraniem

Metody wysyłki

  • InPost Paczkomaty i Kurier
  • Kurier Pocztex (Poczta Polska)
  • Odbiór w punkcie
  • Kurier DPD

Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twoim i Twojej rodziny, to z pewnością sprawdzasz skład żywności, którą kupujesz. Dokładnie tak samo trzeba zachowywać się przy wyborze produktów, które służą do serwowania i przechowywania żywności. Jeśli coś ma bezpośredni kontakt z jedzeniem lub piciem, to może też realnie wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Jedną z takich substancji, na które trzeba koniecznie uważać jest bisfenol A. Dla Twojej wygody zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie produkty, które mogą pochwalić się certyfikatem potwierdzającym, że nie zawierają one BPA.

Przyjrzyjmy się bliżej

Na początek przyjrzyjmy się samemu BPA. Jest to związek, który swoją budową przypomina hormony żeńskie (estrogeny). Już tylko z tego powodu może on wpływać na gospodarkę hormonalną. Bisfenol A łatwo rozpuszcza się w produktach żywnościowych, które zawierają tłuszcze i cukry, czyli właściwie w większości typów żywności. Naukowcy podejrzewają, że jest on odpowiedzialny za zwiększenie ryzyka wystąpienia otyłości, cukrzycy typu 2, chorób serca, zaburzeń tarczycy i układu nerwowego oraz problemów z płodnością u mężczyzn. Uf, to sporo niepokojących doniesień. Właśnie z tego powodu opracowano tworzywa, które nie zawierają w swoim składzie BPA, a wykonane z nich produkty oferujemy Ci właśnie tutaj.

Bez widocznej różnicy

Być może się zdziwisz, ale na pierwszy rzut oka produkt wolny od BPA nie różni się niczym od tego, który nie jest od niego wolny. Właśnie dlatego ważne jest, by konkretny produkt posiadał odpowiedni certyfikat, który potwierdza, że dane tworzywo nie ma nic wspólnego z bisfenolem A. To właśnie certyfikat potwierdzony symbolem na etykiecie produktu jest znakiem, że jest on bezpieczny i przeznaczony do kontaktu z żywnością.

Stawiaj na pewniaki

Żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji, co do wyboru konkretnych produktów wyselekcjonowaliśmy te, które zostały oznaczone odpowiednim symbolem. Wybierając je, wybierasz swoje własne bezpieczeństwo. Sprawdź, co dla Ciebie mamy i zobacz, że zdrowe produkty są funkcjonalne i świetne.

Udostępnij: