Świetne produkty z certyfikatem BPA free

Udostępnij:

BPA to skrót od bisfenolu A. Pod tą nazwą kryje się szkodliwa substancja, która często znajduje się w składzie tworzywa sztucznego. BPA łatwo przenika do jedzenia i może wraz z nim dostać się do organizmu. Na szczęście bez trudu możesz znaleźć produkty wolne od BPA, bo zebraliśmy je dla Ciebie w jednym miejscu.

Bez rozlewania

Szczelna butelka na wodę z blokadą przypadkowego otwarcia

Nasza butelka na napoje jest w 100% szczelna i zabezpieczona przed przeciekaniem. Po zamknięciu miękki silikon całkowicie uszczelnia ustnik i odpowietrznik. Blokada bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas noszenia w torbie lub plecaku.

Obsługa jedną ręką. Swoboda działania

Wieczko pozwala utrzymać ustnik w higienie i czystości. Sprężyny otwierają klapkę po naciśnięciu spustu blokady palcem. Zamknięcie bidonu otworzysz jedną ręką.

Szeroki otwór – szybkie uzupełnianie, łatwe czyszczenie

Szeroki otwór umożliwia szybkie napełnianie bez rozlewania. Butelki są łatwe w utrzymaniu czystości. Dodawanie owoców lub kostek lodu jest dziecinnie proste. Miękki uchwyt w pokrywie i przyczepna powierzchnia butelki z napojami sprawiają, że zakręcanie jest łatwe.

Butelka w podróży

Obsługa jedną ręką

Wieczko ze sprężynami otwierasz jednym palcem.
Klikasz, pijesz, zamykasz, blokujesz.

Bidon zapewnia płynny, nie przerwany przepływ płynu, bez ściskania lub ssania.

Zawsze czysta i świeża

Wieczko utrzymuje ustnik w czystości, świeżości i higienie. Bez zabrudzeń, bez wycierania.

Pijesz wygodnie

Dzięki niecentrycznemu umieszczeniu ustnika (ustnik przy krawędzi) oraz minimalnemu nachyleniu możesz pić bez zadzierania głowy.

Możesz uprawiać sport lub grać patrząc przed siebie. Patrzenie na to co robisz zmniejsza ryzyko wypadku.

Wygodna i wszechstonna

Łatwa do przenoszenia

Dzięki gładkiemu, okrągłemu uchwytowi butelka jest przystosowana do noszenia tylko jednym palcem. Może być również używana do powieszenia na wieszaku lub zaczepienia na karabińczyku. Miękkie w dotyku ściany zewnętrzne zapewniają lepszą odporność na zarysowania.

Ciepłe i zimne napoje

Nadaje się do gorących i zimnych napojów od -10°C do 96°C.

Uwaga na wyjątkowo gorące napoje! Butelka może być gorąca i niewygodna w trzymaniu bez rękawiczek. Może służyć jako doskonały ogrzewacz dłoni w zimie.

Rozszerzenia i dodatki

Wymienne uszczelki i zapasowe pokrywki wydłużają żywotność produktu. Zaparzacze, sitka na owoce i inne dodatki zwiększają funkcjonalność.

Recenzje i wyróżnienia

Podoba nam się ta nieprzeciekająca sportowa butelka na wodę "ION8 Leak Proof Sports Water Bottle", z technologią szybkiego przepływu, dzięki której możesz pić szybko i łatwo.
Moja butelka ION8 dała mi możliwość sprawdzenia, czy picie większej ilości wody poprawiłoby moje zdrowie. Po dwóch miesiącach jestem o 22 funty lżejsza... Nadal tracę na wadze, a zmiana z napojów gazowanych była tak łatwa, że nie ma potrzeby, aby przestać.
Jest to najlepsza 1-litrowa butelka na wodę, jaką można kupić! Ta butelka jest idealna do picia w podróży.
Najlepsza sportowa butelka na wodę... szybki przepływ zapewniający szybkie nawodnienie, higieniczna pokrywa typu flip-top i blokada pokrywy obsługiwana jedną ręką świetnie zapobiega wypadkom. Na pewno jedna z naszych ulubionych.
Jeśli szukasz butelki sportowej, która jest odporna na przeciekanie i stylowa, nie szukaj nic poza ION8.
Poddałam ION8 ciężkim testom (dosłowne rzucałam moją torebką dla Was) i nie udało mi się sprawić, by wyciekła choćby kropla.

Liczne nagrody i wyróżnienia ION8®

  • Odkrycie roku 2020
  • Laur Klienta 2021
  • The Queen's Awards 2021

Sposoby płatności

  • Szybkie przelewy
  • Zwykły przelew
  • Za pobraniem

Metody wysyłki

  • InPost Paczkomaty i Kurier
  • Kurier Pocztex (Poczta Polska)
  • Odbiór w punkcie
  • Kurier DPD

Jeżeli zależy Ci na zdrowiu Twoim oraz Twojej rodziny, to z pewnością analizujesz skład żywności, zanim ją kupisz. Decydujesz się na to, co zdrowe i bezpieczne. Zupełnie tak samo wypada dbać o wybór odpowiednich towarów, które służą do podawania oraz przechowywania żywności. Jeżeli coś ma bezpośredni kontakt z pożywieniem, to może też realnie wpłynąć na jego bezpieczeństwo. Jedną z takich substancji, na jakie trzeba bezwzględnie uważać jest bisfenol A. Dla Twojej wygody zgromadziliśmy w jednym miejscu wszystkie artykuły z certyfikatem potwierdzającym wolność od BPA.

Co to BPA?

Na wstęp przyjrzyjmy się samemu BPA. Jest to związek, który swoją strukturą przypomina hormony kobiece (estrogeny). Z tego względu może on oddziaływać na gospodarkę hormonalną i ją zaburzać. Bisfenol A łatwo rozpuszcza się w artykułach żywnościowych, które mają tłuszcze i cukier. W rzeczywistości oznacza to, że może on swobodnie rozpuszczać się w większości typów jedzenia. Uczeni uważają, że jest on odpowiedzialny za podwyższenie zagrożenia nadwagą lub otyłością, cukrzycy typu 2, chorób serca, schorzeń tarczycy i systemu nerwowego oraz problemów z płodnością u mężczyzn. To sporo niepokojących doniesień, więc nie można się dziwić, że świadomi konsumenci chcą unikać produktów z BPA. Właśnie z tego względu stworzono tworzywa, które nie zawierają w swoim składzie BPA, a wykonane z nich artykuły proponujemy Ci właśnie tutaj.

Na pierwszy rzut oka? Takie same!

Produkty z BPA oraz wolne od niego na pierwszy rzut oka są dokładnie takie same. Jak więc je rozróżnić? To proste! Produkty wytworzone bez użycia BPA, czyli bezpieczne w kontakcie z żywnością są oznaczone odpowiednim symbolem. Jeśli produkt jest oznaczony symbolem BPA free albo znajduje się właśnie w tym miejscu, to znak, że nie zawiera on szkodliwego bisfenolu A, a tym samym jest bezpieczny.

Stawiaj na bezpieczeństwo, nie rezygnuj z wygody

Być może martwisz się teraz, że niewiele produktów może pochwalić się certyfikatem BPA free i nie będziesz mógł skorzystać z dużego wyboru produktów. Nic bardziej mylnego! To, że dany artykuł jest bezpieczny, wcale nie oznacza, że jest on dostępny w mniejszej ilości wariantów. Przekonaj się o tym sam, przeglądając to, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Znajdź coś świetnego i zapomnij o BPA.

Udostępnij: